يکشنبه, 4 اسفند 1398
 • ساعت : ۱۷:۴۸:۳۳
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۰۴/۱۵ 
 • تعداد بازدید : 2412
 • کد خبر : ۱۱۲۰۰۰
با حضور دكتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان از خدمات دكتر محمد پوركاظمی تقدیر و دكتر محمود بهمنی به عنوان سرپرست موسسه تحقیقات علوم شیلاتی كشور معرفی شد

با حضور دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان از خدمات دکتر محمد پورکاظمی تقدیر و دکتر محمود بهمنی به عنوان سرپرست موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور معرفی شد 


جلسه معارفه دکتر محمود بهمنی به عنوان سرپرست موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور با حضور دکتر کاظم خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان، معاونان و مدیران کل دفاتر ستادی سازمان، جمعی از رئیسان موسسه های تحقیقاتی، شنبه 15 تیر سال جاری در سالن جلسات ستاد این موسسه برگزار شد. 
دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان با قدردانی از زحمات دکتر پورکاظمی در طی سال های بر عهده داشتن مسئولیت موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور ، ایشان را مدیری پرتلاش، چهره شناخته شده علمی و دارای تجارب ارزشمند مدیریتی نام برد که نام نیک و عملکرد پرافتخاری در طول دوران خدمت در وزارت جهادکشاورزی از خود به یادگار گذاشته است. وی وجود مدیران صدیق و با تجربه ای همچون دکتر محمد پورکاظمی را که دارای کارنامه درخشان در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند را مایه مباهات سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی خواند و بازنشستگی ایشان را تبریک گفت. 
دکتر خاوازی با اشاره به عملکرد درخشان موسسه تحقیقات علوم شیلاتی در طی 4 سال گذشته تاکنون، فعالیت های انجام شده در این موسسه را دارای پایه گذاری اصولی دانست که می توان با حرکت در چارچوب های تعیین شده برنامه های ارزشمند آن را تا حصول نتیجه پیش برد. وی با اشاره به تلاش های دکتر پورکاظمی در تقویت ارتباطات علمی بین المللی و برقراری تعاملات مطلوب با نمایندگان ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی، مجموع  سیاستگذاری های این موسسه را در ارتقای جایگاه تحقیقات علوم شیلاتی طی سال های گذشته شایسته تقدیر دانست. 
رئیس سازمان با اشاره به تجارب مدیریتی دکتر بهمنی در سوابق مسئولیتی از جمله رئیس موسسه تحقیقات تاسماهیان دریای خزر، ایشان را از دانشمندان طراز اول علوم شیلاتی کشور نام برد که تالیفات و پژوهش های متعدد در حوزه علوم شیلاتی،  اخذ اولین ثبت اختراع وزارت جهادکشاورزی در حوزه شیلات در Us- patent به عنوان عالی ترین مرجع ثبت اختراعات جهان در امریکا و اختراع روش نوین تکثیر ماهیان خاویاری  از جمله افتخارات ایشان است. 
دکتر خاوازی هم چنین موسسه علوم شیلاتی را دارای ظرفیت های قابل توجه برای ارائه طرح های کلان اشتغالزایی دانست که  می تواند برای درآمدزایی از آبزی پروری در استان های کم برخوردار نقش آفرینی کند و برنامه ریزی برای این موضوع را در دوره پیش رو خواستار شد . وی هم چنین با تقدیر از سطح تعامل مطلوب این موسسه با بخش اجرا، تدوام همکاری با سازمان شیلات ایران و ارائه تحلیل های صحیح پیرامون برنامه های بخش اجرا را در کنار کمک به رفع مشکلات فنی این بخش خواستار شد. 
دکتر خاوازی در پایان سخنان خود ، بر عهده گرفتن سکان مدیریت این موسسه را به دکتر بهمنی تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد با راهبری ایشان و مشارکت همه همکاران این موسسه در ستاد و مراکز تحقیقاتی، موسسه تحقیقات علوم شیلاتی با حفظ دستاوردهای حاصل شده  و عمق بخشیدن به آن ها،  با قوت بیشتر به مسیر بالندگی خود ادامه دهد.
دکتر محمد پورکاظمی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد پنج ساله این موسسه  و اقدام های انجام شده در دفاع از بودجه و اعتبارات این موسسه در سال های گذشته، وضعیت اعتبارات مصوب موسسه را در حال حاضر  برای  اجرای برنامه ها و پیگیری سیاستگذاری های سازمان رضایت بخش توصیف کرد. وی جذب هیات علمی را در موسسه تحقیقات علوم شیلاتی با توجه به افزایش تعداد بازنشستگان این بخش نیازمند توجه بیشتر دانست و از تلاش برای تقویت اعضای هیات علمی مراکز تحقیقات در مناطق محروم خبر داد. 
دکتر پورکاظمی با اشاره به برنامه های این موسسه ، احداث تاسیسات اصلاح نژاد ماهی آزاد دریای خزر ، طرح تولید انبوه قزل آلای رنگین کمان عاری از بیماری ،  ساخت شناورهای جدید و نوسازی ناوگان تحقیقات ارزیابی ذخایر ژنتیکی دریا را از جمله اقدام های در حال اجرا برشمرد. وی هم چنین با اشاره به توانمندی های علمی این موسسه ، از کسب موافقت اولیه برای شکل گیری 3 پژوهشکده اختصاصی تحقیقات آبزی پروری و طرح درخواست ارتقای تشکیلات موسسه تحقیقات علوم شیلاتی به پژوهشگاه خبر داد. دکتر پورکاظمی با اشاره به اولویت های موسسه تحقیقات علوم شیلاتی  برنامه اصلاح نژاد قزل آلای رنگین کمان و کپور را از جمله برنامه هایی دانست که اجرای آن در کشور بی سابقه بوده است و این  اقدام در راستای تامین امنیت غذایی کشور در برنامه بلند مدت هدفگذاری شده است. وی هم چنین با اشاره به نقش آفرینی موسسه در اجرای پروژه های مهم وزارت جهادکشاورزی از جمله پرورش ماهی در قفس، تشکیل بانک ژن زنده از ماهیان مهم اقتصادی در حال انقراض را از جمله فعالیت های ارزشمند این موسسه برشمرد. اقدام برای تولید صدف های خوراکی ، تدوین سند ملی جلبک تکثیر و پرورش خیار دریایی، پرورش تیلاپیا، برنامه ریزی برای تولید واکسن آبزیان، بارگذاری مستندات علمی و ترویجی با استقبال فراوان مخاطبان و گردآوری متمرکز داده های زیستی(بیگ دیتا) در زمینه تحقیقات علوم شیلاتی  از دیگر دستاوردهای موسسه تحقیقات علوم شیلاتی بود که به طور خلاصه در سخنان دکتر پور کاظمی بدان اشاره شد.
 دکتر پورکاظمی در پایان با تشکر صمیمانه از همه همکاران خود در ستاد موسسه ، پژوهشکده و مراکز تحقیقاتی و سایر موسسات همکار و هم چنین همکاران بخش اجرا در وزارت جهادکشاورزی و سازمان شیلات ایران برای دکتر بهمنی در پست جدید آرزوی موفقیت کرد. 
 دکتر محمود بهمنی با تشکر از حسن اعتماد وزیر جهادکشاورزی و دکتر خاوازی رئیس سازمان در محول نمودن مسئولیت سرپرستی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، دکتر پورکاظمی را از گنجینه های تحقیقات شیلات ایران نام برد. وی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور را از قدیمی ترین و اثربخش تریم موسسه های سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی  دانست که در میان سایر موسسه های مستقل این سازمان پیشرو و توانمند است . وی با تشکر از تلاش های دکتر پورکاظمی در ارتقای جایگاه  تحقیقات علوم شیلاتی ابراز امیدواری کرد بتواند با حمایت های رئیس سازمان و معاونان ، فرد فرد همکاران ستاد موسسه و پژوهشکده ها و مراکز در اجرای وظایف محوله موفق عمل نماید.  
در پایان این مراسم با حضور دکتر کاظم خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان، دکتر رسول زارع قائم مقام سازمان و معاونان سازمان از خدمات دکتر محمد پورکاظمی با اعطای لوح یادبود تقدیر و حکم انتصاب دکتر محمود بهمنی به عنوان  سرپرست موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور به وی ابلاغ شد. 
روابط عمومی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی  

امتیاز :  ۳/۸۰ |  مجموع :  ۵

برچسب ها

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

  5.3.12.0
  V5.3.12.0