پنج‌شنبه, 8 خرداد 1399
 
 • ساعت : ۱۸:۵۹:۴۲
 • تاريخ :
   ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ 
 • تعداد بازدید : 553
 • کد خبر : ۱۲۴۹۴۵
طی حكمی از سوی وزیر جهاد كشاورزی ، رئیس سازمان حفظ نباتات كشور منصوب و معرفی شد.

با حکم وزیر جهاد کشاورزی؛

 

در حکمی از سوی کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی، کیخسرو چنگلوایی به سمت مشاور وزیر و رئیس سازمان حفظ نباتات کشور منصوب شد.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور منصوب شد

به گزارش ایانا، در بخشی از این حکم آمده است: امید است با رعایت کامل "منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید" و با توجه به وظایف حاکمیتی سازمان و نقش آن در ارتقاء سلامت عمومی جامعه، با بهره گیری از توان علمی نیروهای متخصص و متعهد سازمان در ردیابی، پایش، مراقبت و استفاده بهینه از سموم، مبارزه بیولوژیک با آفات گیاهی، ساماندهی مدیریت قرنطینه نباتی و توجه به کیفیت و سلامت محصولات اقدام نمائید.

 وزیر جهاد کشاورزی در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان حفظ نباتات با بیان اینکه بخش قابل ملاحظه‌ای از توفیقات در دو بخش زراعت و باغبانی، متأثر از تلاش‌های مدیران و کارشناسان سازمان حفظ نباتات است، گفت: اگر امکانات و قدرت کارشناسی این سازمان تقویت شود، در آینده شاهد افزایش تولید در بخش‌های زراعت و باغبانی خواهیم بود.

خاوازی در ادامه تصریح کرد : در مدیریت سازمان حفظ نباتات، سه ضلع دارای اهمیت بسیار بالایی است، نخست، جایگاه ویژه بخش خصوصی است. این سازمان باید نقش درخور توجهی برای واردکنندگان و تولیدکنندگان مرتبط با این بخش در فرآیند اجرایی کار و تولید، قائل و از همیاری آنها در این حوزه برخوردار شود.

وزیر جهاد کشاورزی روابط بین‌الملل در مدیریت این بخش را ظلع دوم مدیریت حبط نباتات دانست و گفت :روابط بین‌الملل مطلوب می‌تواند بسیاری از امکانات و دانش بین‌المللی را حتی در شرایط تحریم وارد کشور کند.  چنانکه گاهی با نظرات کارشناسی بین‌المللی، کل مسیر راهبردی برای حل یک مسئله تغییر می‌کند.

خاوازی موسسه تحقیقات گیاهپزشکی را ضلع سوم توفیق دانست و افزود: هرچه از این موسسه در فرایند مدیریتی و عملکردی فاصله بگیریم، دیرتر به اهداف می‌رسیم و هرچه همکاری فشرده‌تر و نزدیک‌تری داشته باشیم، موفقیت و دستیابی به اهداف سریعتر میسر می‌شود. بنابراین در مدیریت این سازمان باید به جایگاه موسسه تحقیقات گیاهپزشکی توجه ویژه شود.

وی  همچنین ضمن تقدیر از مدیریت محمدرضا درگاهی در دوره حضور در سازمان حفظ نباتات، از توانمندی کیخسرو چنگلوایی برای حضور در این پست مهم، ابراز امیدواری کرد و گفت: آقای چنگلوایی یکی از مدیران توانمند بخش کشاورزی هستند و امیدواریم در این حوزه هم یاور وزارت جهاد کشاورزی باشند.

امتیاز :  ۱/۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

  5.3.12.0
  V5.3.12.0