دوشنبه, 18 فروردين 1399
 
 • ساعت : ۱۶:۴۰:۱۷
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ 
 • تعداد بازدید : 379
 • کد خبر : ۱۲۲۵۴۷
با حضور دکتر محمودی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان:
روز مزرعه ملی كلزا در مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی صفی آباد دزفول برگزار شد

با حضور دکتر محمودی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان: 

روز مزرعه ملی کلزا در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی صفی آباد دزفول برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی صفی آباد روز مزرعه ملی کلزا با هدف انتقال آخرین یافته های تحقیقاتی به کشاورزان با حضور دکتر محمودی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، مهندس چنگلوایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان، روسای مراکز تحقیقات استان های ایلام، لرستان و خوزستان (اهواز) و جمع زیادی از کشاورزان پیشرو در زمینه زراعت کلزا  روز دوشنبه ۲۸ بهمن سال جاری  در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی صفی آباد دزفول برگزار شد. 

 در افتتاحیه این مراسم مهندس ملک زاده رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی صفی آباد دزفول ضمن خوش آمد گویی به میهمانان طی سخنانی اهمیت زراعت کلزا و لزوم توسعه سطح زیر کشت این محصول در ارتقای ضریب خودکفایی تولید روغن را یادآور شد. وی با اشاره به اهمیت برگزاری روز مزرعه محصولات کشاورزی از جمله کلزا،  انتقال آخرین اطلاعات و یافته های کشاورزی را از جمله اهداف برگزاری مراسم روز مزرعه ملی برشمرد.   
مهندس چنگلوایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان در سخنانی به ارائه گزارشی در خصوص وضعیت کشت کلزا در استان خوزستان پرداخت. 
دکتر‌محمودی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان ضمن تشکر از مرکز دزفول جهت برگزاری شایسته این مراسم ، سخنانی در خصوص لزوم تلاش بیشتر جهت ترغیب  کشاورزان به کشت کلزا سخنانی ایراد نمود و استان خوزستان را جزو مهم‌ترین مناطق تولید محصول و بذر کلزا دانست. دکتر محمودی اظهار کرد: سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی پشتیبان اصلی تولیدات کشاورزی در کشور است و همه کشاورزان را در زمینه تولید حمایت می‌کند. وی گفت: به دنبال آن هستیم تا با انتقال یافته‌ها و دستورالعمل‌ها به کشاورزان بتوانیم افزایش تولید در واحد سطح را عملی کنیم. همچنین در این سازمان به دنبال کاهش هزینه‌های تولید در واحد سطح هستیم و در این زمینه نیز اقدامات بسیار خوبی را انجام داده‌ایم.

در ادامه شرکت‌کنندگان ضمن بازدید از مزارع کلزای مرکز، نمایشگاه و غرفه های کارگروه‌های مرتبط، مزارع تولید بذر کلزای شرکت شهید رجایی با کارشناسان حاضر در غرفه ها به بحث و تبادل نظر پرداختند و هم چنین با برگزاری مسابقه بین کشاورزان شیوه های صحیح آبیاری در مزارع کلزا به اجرا درآمد. 

امتیاز :  ۳/۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

  5.3.12.0
  V5.3.12.0