يکشنبه, 4 اسفند 1398
 • ساعت : ۱۱:۴۸:۳۷
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ 
 • تعداد بازدید : 621
 • کد خبر : ۱۱۶۹۳۷
طی حکمی از سوی دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی
دكتر اسماعیل زاده رئیس مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی یزد به عنوان مجری روز ملی مزرعه شتر تك كوهانه منصوب شد

طی حکمی از سوی دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی
دكتر سید علیرضا اسماعیل زاده رئیس مركز تحقیقات استان یزد به عنوان مجری روز ملی مزرعه شتر تك كوهانه منصوب شد

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور ،  به موجب حکمی از سوی دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی، دکتر سید علیرضا اسماعیل زاده رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد به عنوان مجری روز ملی مزرعه شتر تک کوهانه منصوب شد.

در متن  این حکم چنین  آمده است:
نظر به اینکه روز ملی مزرعه شتر تک کوهانه در تاریخ 22 آبان ماه 1398 در ایستگاه ملی تحقیق و توسعه شتر تک کوهانه کشور (بافق) تحت مدیریت آن مرکز برنامه ریزی شده است و برگزاری هر چه با شکوه تر این رویداد، به رونق و توسعه پرورش شتر در کشور و به ویژه استان یزد کمک شایانی خواهد نمود، به پیشنهاد رئیس محترم موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، جنابعالی به عنوان "مجری روز ملی مزرعه شتر تک کوهانه" منصوب می شوید.

 استفاده از تمامی ظرفیتها و امکانات مرکز تحقیقات یزد و بهره گیری از توانمندی سایر موسسات و مراکز در جهت برگزاری آبرومندانه و شایسته در سطح ملی و بین المللی این رویداد، از اهم انتظارات می باشد. از خداوند متعال برای شما و همکارانتان آرزوی توفیق و سربلندی دارم.

 شایان ذکر است که نخستین رویداد ملی "روز مزرعه شتر" درایستگاه تحقیق و توسعه شتر تک کوهانه کشور وابسته به مرکز تحقیقات وآموزش کشاورزی ومنابع طبیعی یزد  ( شهرستان بافق ) در تاریخ 22 آبانماه سال جاری  برگزار می گردد.

در این رویداد ملی  معاونین وزارت جهاد کشاورزی،محققان ، مروجان، میهمانان خارجی از جمله یک هیات اتریشی و رئیس انجمن بین‌المللی شتر دنیا  ، در ایستگاه تحقیق و توسعه شتر تک کوهانه کشور در شهرستان بافق حضور خواهند داشت. 

 ایستگاه تحقیقات شتر بافق که  در مردادماه جاری با پیگیری‌های صورت گرفته از  سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و  موسسه تحقیقات امور دام سازمان تحقیقات ،آموزش و ترویج کشاورزی  به  مرکز ملی تبدیل شده است ، دربرگیرنده تمامی  فعالیت‌های  علمی ، پژوهشی  شتر در سطح کشور است.

این ایستگاه که در سال ۷۰ با هدف تعیین خصوصیات بیولوژیکی شترهای یک کوهانه، ارزیابی توان تولیدی شتر و ارائه راهکارهای مناسب به منظور افزایش درآمد شترداران شروع به‌کار کرد ،  در فاصله ۱۰۰ کیلومتری از مرکز استان یزد  و ۱۰ کیلومتری از شهرستان بافق قرار دارد.

روابط عمومی سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

  5.3.12.0
  V5.3.12.0