يکشنبه, 4 اسفند 1398
 • ساعت : ۱۵:۳۰:۵۳
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ 
 • تعداد بازدید : 1363
 • کد خبر : ۱۱۶۷۹۹
در راستای پیوند و هم افزایی میان حلقه های تخصصی متناظر در حوزه تحقیق و اجرا ;
اولین ملاقات كاری سرپرست جدید سازمان جنگل ها و مراتع كشور با دكتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان برگزار شد

در راستای پیوند و هم افزایی میان حلقه های تخصصی متناظر در حوزه تحقیق و اجرا 

 اولین ملاقات کاری سرپرست جدید سازمان جنگل ها و مراتع کشور با دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان برگزار شد 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی ، یک روز پس از انتصاب سرپرست سازمان جنگل ها و مراتع کشور از سوی مقام عالی وزارت  ، اولین ملاقات کاری سرپرست جدید  آن سازمان  با  ریاست سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی روز دوشنبه 13 آبانماه جاری با حضور آقایان حجه الاسلام سعیدیان مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان  ، دکتر نیک نامی ، رئیس پژوهشکده آبخیزداری  ، مدیر کل روابط عمومی سازمان جنگل ها و تنی چند از مدیران آن سازمان   برگزار گردید.

در این ملاقات کاری پیرامون پیوند و هم افزایی میان حلقه های تخصصی متناظر در حوزه های پژوهش و اجرا در عرصه های جنگل ، مرتع و آبخیزداری و بهره گیری از ظرفیت های علمی - تحقیقاتی سازمان بحث و تبادل نظر بعمل آمد.

دکترخاوازی در این جلسه ضمن تبریک به آقای دکتر شهبازی  به لحاظ انتصاب به سرپرستی سازمان جنگل ها و مراتع کشور ، تصریح نمود که با توجه به تجربه فراوان دکتر شهبازی در حوزه امور زراعی ، باغبانی و امور کشاورزی ، امید آن میرود که در سازمان جنگل ها و مراتع کشور شاهد شکوفایی در این بخش مهم باشیم.

وی در قسمت دیگری از سخنان خود با تاکید بر بحث خاک و اهمیت این  موضوع در حوزه جنگل داری ، آمادگی موسسات مادری سازما ن در حل مسائل و مشکلات و ارائه راه حل های علمی در این زمینه را اعلام نمود و ایجاد بستر مناسب برای انجام اینگونه فعالیت های علمی – تحقیقاتی در موسسه آب و خاک را مورد تاکید قرار داد.

دکتر خاوازی در بخش دیگری از سخنان خود ، بر  وجود ظرفیت های مناسب  در عرصه  تولید و اصلاح بذر گیاهان دارویی و مراتع در موسسه تحقیقات جنگل و مرتع  تصریح و تاکید نمود.

وی همچنین آمادگی موسسه تحقیقات فنی مهندسی کشاورزی برای احیائ قنوات  و  واحد بیولوژیک موسسه تحقیقات گیاه پزشکی ( بمنظور غنی سازی جنگل و اصلاح و احیاء  مراتع ) را  برای هرگونه همکاری با سازمان جنگل ها و مراتع کشور  اعلام داشت.

دکتر شهبازی نیز طی سخنانی با ابراز خرسندی در زمینه  بهره گیری از پتانسیل و ظرفیت های  سازمان تحقیقات ،آموزش و ترویج کشاورزی  ، استفاده از ظرفیت و توانمندی محققان ( علی الخصوص پژوهشکده آبخیزداری ، موسسه های  گیاه پزشکی و آب و خاک )   و همچنین دست اندرکاران ترویج در راستای  احیائ عرصه های منابع طبیعی استان ها و مهیا نمودن بستر مناسب برای همکاری هرچه بیشتر و موثرتر  بین دو سازمان را مورد تاکید قرار داد.

وی در بخش های دیگری از سخنان خود بر ضرورت طرح مباحث و مواردی چون : احیائ عرصه های جنگلی ، توسعه فضای سبز در شهرها (بالاخص کلان شهر تهران ) ، بهره گیری از زیر ساخت های قوی  مراکز ترویجی  در راستای حراست و توسعه  عرصه های منابع طبیعی، احیائ قنوات ،  جلوگیری از فرسایش خاک و بروز سیل و   انجام مبارزه بیولوژیک  در عرصه جنگل و مرتع  تاکید نمود.

شایان ذکر است که دکتر خسرو شهبازی که صبح روز یکشنبه دوازدهم آبان ماه از سوی وزیر جهاد کشاورزی به سمت  سرپرست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور منصوب شد ، عضو هیات علمی مؤسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور بوده و پیش از این رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه و در مقطعی نیز معاون پشتیبانی و برنامه ریزی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور بوده است. وی پیش از این ، مسئولیت معاونت آبخیزداری، مراتع و امور بیابان سازمان جنگل ها را بر عهده داشت.

روابط عمومی سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی

 

امتیاز :  ۲/۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

  5.3.12.0
  V5.3.12.0