يکشنبه, 4 اسفند 1398
 • ساعت : ۱۰:۴۲:۱۳
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ 
 • تعداد بازدید : 1035
 • کد خبر : ۱۱۶۰۸۳
دفتر ارتباطات علمی و همکاری های بین المللی سازمان :
برگزاری جلسه با رایزن كشاورزی سفارت هلند پیرامون همكاری های مشترك با سازمان تحقیقات ،آموزش و ترویج كشاورزی

برگزاری جلسه با رایزن کشاورزی سفارت هلند پیرامون همکاری های مشترک با سازمان تحقیقات ،آموزش و ترویج کشاورزی

به گزارش دفتر ارتباطات علمی و همکاری های بین المللی سازمان ، در مورخه 21 مهر ماه سال جاری، جلسه ای با حضور آقای اسمولدرز، رایزن کشاورزی سفارت هلند در محل  دفتر ارتباطات علمی و همکاری های بین المللی با حضور نمایندگان موسسه تحقیقات علوم شیلاتی، پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری و موسسه تحقیقات علوم باغبانی برگزار شد.

در ابتدای جلسه، دکتر ولی نسب پیرامون  توسعه روابط آموزشی و پژوهشی با دانشگاه واخنینگن هلند و عناوین طرح های حائز اولویت پژوهشی سازمان، مطالبی را  بیان نموده  و تمامی موارد مطروحه در جلسات قبل را  مورد اشاره قرار دادند ، تا  میزان پیشرفت کار ،  مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

مدیر کل دفتر ارتباطات علمی و همکاری های بین المللی  ضمن تاکید بر اهمیت توسعه طرح های مشترک، خصوصا در زمینه پروژه تولید فرآورده از ماهیان ریزجثه به منظور تسهیم عملیات اجرایی بین سازمان و دانشگاه واخنینگن هلند به نکاتی اشاره کردند تا برای کاهش هزینه های پروژه، اکثر عملیات آزمایشگاهی در موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور انجام شود.

آقای اسمولدرز نیز طی سخنانی  ضمن اشاره به اهمیت اجرای  این گونه  طرح ها، بیان داشتند که به دلیل پروتکل های تحقیقاتی دانشگاه واخنینگن، عملیات نظارت بر طرح ها  ، به منظور پیروی از استانداردهای موجود این دانشگاه، می بایست به وسیله طرف هلندی نظارت شود.

دکتر بهمنی نیز ضمن تاکید بر تعمیق روابط پژوهشی با هلند بیان داشتند که موسسه تحقیقات علوم شیلاتی، آماده همکاری به منظور توسعه تولید و پرورش ماهی تیلاپیا با مشارکت دانشگاه واخنینکن می باشد و  از طرف دیگر این موسسه به منظور تامین منابع مالی مورد نیاز در  انجام پروژه های مشترک، مساعی خود را مصروف می کند.

طرف هلندی نیز یادآور شد که در حال حاضر بودجه ای در زمینه مباحث تغییر اقلیم موجود بوده که امکان حمایت مالی پروژه تیلاپیا را امکان پذیر می سازد.

نمایندگان موسسه تحقیقات علوم باغبانی نیز در ادامه مباحث مطروحه ،  به بیان طرح های مشترک خود در زمینه تامین بذر گوجه فرنگی با دانشگاه واخنینگن و نیز مراحل اجرایی و  همچنین مکاتباتی  که در زمینه این طرح انجام شده پرداختند و نماینده سفارت هلند را پیرامون مراحل انجام شده آگاه ساختند.

دکتر شعاعی، در خصوص ایجاد یک مگاپروژه منطقه ای در خصوص بیابان زدایی و کنترل گرد و غبار اشاراتی داشتند و  یادآور شدند که حفاظت محیط زیست و کنترل گرد و غبار در کشور مستلزم فعالیت منطقه ای بین چند کشور می باشد. آقای اسمولدرز نیز ضمن تاکید بر این نکته بیان داشتند که در همکاری با کشورهای منطقه، موسسه  Disaster Risk Reduction (DRR) دولت هلند می تواند در این زمینه فعال شود.

در خاتمه دکتر ولی نسب ،  مدیر کل دفتر ارتباطات علمی و همکاری های بین المللی سازمان  به جمع بندی مباحث مطروحه در جلسه پرداختند.

 

امتیاز :  ۴/۶۷ |  مجموع :  ۳

برچسب ها

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

  5.3.12.0
  V5.3.12.0