يکشنبه, 4 اسفند 1398
 • ساعت : ۸:۵۸:۴۲
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ 
 • تعداد بازدید : 875
 • کد خبر : ۱۱۵۷۹۶
دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان در بازدید از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی یزد
پروژه های تحقیقاتی باید به گونه ای تعریف شوند كه خروجی محور بوده و با نگرش به نیازهای بخش اجرا  عملیاتی شوند

دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان در بازدید از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی یزد

پروژه های تحقیقاتی باید به گونه ای تعریف شوند که خروجی محور بوده و با نگرش به نیازهای بخش اجرا  عملیاتی شوند

طبق گزارش واصله از روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی  استان یزد ، دوشنبه 15مهرماه سال جاری دکتر کاظم خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان بهمراه  دکتر محمودی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان  ،مهندس ناظری، مهندس قدسی،دکترگوهرگانی، مهندس فراهانی، و همچنین با حضور  مهندس سجادی پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد و دکتر سیدعلیرضا اسمعیل زاده حسینی رئیس مرکز ، از قسمت های مختلف این مرکز بازدید نمودند.

در ابتدای این مراسم دکتر خاوازی و هیات همراه  در جلسه ای که در  سالن کنفرانس مرکز برگزار شد ، شرکت نموده و  در ابتدای این جلسه ، دکتر سیدعلیرضا اسمعیل زاده حسینی رئیس مرکز ضمن عرض خیرمقدم به ریاست سازمان و هیات همراه و همچنین ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان یزد ، پیرامون پیشینه، سوابق و همچنین فعالیتهای جاری و پژوهشی بخش های مختلف تحقیقاتی  و دستاوردهای علمی مرکز گزارش مبسوطی را  ارائه نمود.

وی در قسمتی از سخنان خود اظهار داشت که برای اولین بار درکشور در تاریخ  22 آبانماه سال جاری روز مزرعه ملی شتر با همکاری فرمانداری شهرستان بافق،موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و سازمان جهاد کشاورزی استان  در محل ایستگاه تحقیقاتی مرکز  برگزار می شود.

در ادامه این جلسه مهندس سجادی پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد ضمن خیرمقدم به دکتر خاوازی ، گزارش کاملی از سیمای کشاورزی استان و دستاوردها و یافته ‏های تحقیقاتی را  ارائه نمود و  همچنین در رابطه با  ظرفیت ها و توان این استان در رابطه با پرورش شتر،گیاهان دارویی،کشت گیاهان کم آبخواه ،پرورش بلدرچین و... به نکات مهمی اشاره کرد.وی در پایان سخنان خود تصریح نمود که  انشاءاله تحقیقات کشاورزی  بتواند کاربردی تر شود و نتایج طرحها و ایده ها به بخش اجرا و بهره برداران کشاورزی انتقال یابد. 

در پایان جلسه دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان  و رئیس مرکز به دلیل تعامل موثری که دارند ،  تشکر و قدردانی نمود و با اشاره به فعالیت‌ها و موفقیت‌های مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد در زمینه فعالیتهای زراعی،باغی و اموردام اظهار داشت : استان یزد باید  از لحاظ زیرساخت تحقیقات تجهیز و توسعه یابد تا با ارائه خروجی‌های اثر بخش ،  به بخشهای اجرایی سازمان جهادکشاورزی کمک نماید. وی در ادامه با اشاره به کاهش بودجه و امکانات حاکم بر دستگاه های پژوهشی و در شرایط فعلی حاکم بر کشور تصریح نمود که  پروژه های تحقیقاتی باید به گونه ای تعریف شود که خروجی محور بوده و با  نگرش به  نیازهای  بخش اجرا  ، به مرحله اجرا درآمده و  عملیاتی شوند. 

در ادامه سفریکروزه دکتر خاوازی و هیات همراه، ازساختمان اداری و برخی بخشهای مرکز  بازدید بعمل آمد و بازدیدکنندگان  از نزدیک با  فعالیتها و طرحهای پژوهشی مرکزآشنا شدند. در این بازدید رئیس مرکز و مسئولین بخشهای مربوطه پیرامون  پتانسیل ها، امکانات موجود، مشکلات و همچنین فعالیت های انجام شده و طرح های تحقیقاتی خاتمه یافته و در حال اجرا  در واحدهای مختلف گزارش های لازم را ارائه دادند.

ریاست محترم سازمان در این سفر یکروزه به استان یزد  با  مهندس عظیمی معاون استانداری  دیدار وگفتگو نمودند و طی این دیدار ، دکتر خاوازی اظهار نمود که  استانداری باید یار و کمک کار بخش کشاورزی استان باشد و در مقابل سازمان جهاد کشاورزی و مرکز تحقیقات و آموزش در تمام جهات باید به کمک کشاورزان و دامداران بشتابد و طرحها و الگوهای جدید به بهره برداران ارائه دهد تا روز به روز به فنآوری و دانش نوین دست یابیم.

روابط عمومی سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی  


روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد

امتیاز :  ۱/۵۰ |  مجموع :  ۲

برچسب ها

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

  5.3.12.0
  V5.3.12.0