سه‌شنبه, 26 شهريور 1398
 • ساعت : ۱۳:۴۶:۳
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۰۶/۱۷ 
 • تعداد بازدید : 595
 • کد خبر : ۱۱۴۷۶۹
مراسم سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع )، با حضور تعداد كثیری از همكاران سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج كشاورزی، سازمان حفظ نباتات و موسسه تحقیقات گیاه پزشكی كشور  برگزار  شد

مراسم سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع )، با حضور تعداد کثیری از همکاران سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، سازمان حفظ نباتات و موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور  برگزار  شد


در هشتمین روز از ماه محرم الحرام، هیات سوگواری و عزاداری همکاران ستاد سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی ، صبح روز یکشنبه 17 شهریورماه جاری، در  باغ و محوطه این سازمان حضور یافته و مراسم سوگواری و عزاداری با شکوهی را  در سوگ سالار و سرور  شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)  و گرامی داشت حماسه کربلا  برپا کردند. 
 در این مراسم معنوی که جمعی از مدیران کل دفاتر ستادی و کارمندان واحدهای تابعه حضورداشتند، ذاکران و مداحان اهل بیت علیه السلام با ذکر مناقب و مصائب اهل بیت(ع)، فضای این محفل عاشورائی را به نام شهدای کربلا عطرآگین نمودند. پس از آن  گروه سوگواری امام حسین علیه السلام  با همراهی هیات های  موسسه تحقیقات گیاه پزشکی و سازمان حفظ نباتات  با پیوستن به یکدیگر ، مسیر محوطه اطراف سازمان را طی نموده و در مراسمی معنوی، به سینه زنی و سوگواری پرداختند.
حجت الاسلام سعیدیان مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه درسازمان طی سخنانی حضور در مجلس عزاداری سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) را توفیقی برای مومنان و پیروان ایشان برشمرد. وی با نقل حدیثی از امام معصوم علیه السلام با اشاره به جایگاه رفیع محبان اهل بیت (ع) نزد خدای متعال ، پاداش عزاداری برای امام حسین علیه السلام را برابر با سرور وصف نشدنی پیروان آن امام همام در  محضر پروردگار در روز قیامت توصیف کرد.
 مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه درسازمان هم چنین با اشاره به اهمیت برپایی مجالس عزاداری برای آن امام شهید، مبارزه با استکبار، ظلم ستیزی، احیای شعائر دینی را از جمله پیام های سوگواری در رثای آن امام همام برشمرد. وی هم چنین با تاکید بر پرهیز از سازشکاری با یزید زمان در پیروی از مشی امام حسین علیه السلام، ستمگران و مستکبران تاریخ را همواره در صدد ایجاد شبهه افکنی برای اقامه عزا در شهادت آن امام معصوم دانست و بر حفظ اسلام و ارزش های آن در تاسی از اهل بیت عصمت و طهارت تاکید کرد. 
در ادامه این مراسم، نماز ظهر و عصر با شکوه هرچه تمامتر برگزار  شد و در پایان نیز از عزاداران حسینی با صرف ناهار پذیرایی شد. 
روابط عمومی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی


 

امتیاز :  ۳/۳۳ |  مجموع :  ۳

برچسب ها

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

  5.3.12.0
  V5.3.12.0