سه‌شنبه, 26 شهريور 1398
 • ساعت : ۱۰:۲۱:۵۷
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ 
 • تعداد بازدید : 456
 • کد خبر : ۱۱۴۵۵۵
با حضور فرماندار لاهیجان و جمعی از مسئولان استانی:
دومین كنگره بین‌المللی و سومین همایش ملی زیست فناوری گیاهان دارویی و قارچ‌های كوهی در پژوهشكده چای برگزار شد

با حضور فرماندار لاهیجان و جمعی از مسئولان استانی:
دومین کنگره بین‌المللی و سومین همایش ملی زیست فناوری گیاهان دارویی و قارچ‌های کوهی در پژوهشکده چای برگزار شد


به گزارش روابط عمومی پژوهشکده چای دومین کنگره بین‌ المللی و سومین همایش ملی زیست فناوری گیاهان دارویی و قارچ های لنگرکوهی با همکاری مشترک پژوهشکده چای موسسه تحقیقات علوم باغبانی و دانشگاه زنجان چهارشنبه 6 شهریور سال جاری  به مدت دو روز در پژوهشکده چای واقع در شهرستان لاهیجان برگزار شد.
دکتر پاداشت رئیس  پژوهشکده چای و دبیر مشترک اجرایی کنگره در افتتاحیه این مراسم ضمن خوشامدگویی به مهمانان مواردی در خصوص اجرای کنگره بیان داشت.
دکتر ملکی معاون دانشگاه زنجان و دبیر مشترک علمی کنگره مطالبی در خصوص اهمیت گیاهان دارویی و آمار و اطلاعاتی از تعداد مقالات رسیده به دبیرخانه و نحوه ارزیابی مقالات توسط کمیته داوران بیان داشت.
دکتر حاجی‌وند رئیس مؤسسه تحقیقات علوم باغبانی کشور و رئیس مشترک کنگره مواردی در خصوص سطح زیر کشت و اهمیت گیاهان دارویی از جمله زعفران، زیره و سایر گیاهان دارویی و اهمیت آن ها در حوزه باغبانی را تبیین نمودند.
مهندس میرغضنفری فرماندار شهرستان لاهیجان ضمن خوشامدگویی به مهمانان درباره گونه‌هایی از گیاهان دارویی که در ایران کشت و تولید می‌شود مطالبی را عنوان داشت.
در ادامه دکتر نیکفر نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی در مورد اهمیت و جایگاه گیاهان دارویی در بخش درمان نکاتی را بیان نمود.
بعد از مراسم افتتاحیه، با شروع سخنرانی‌ کلیدی این کنگره آغاز به کار کرد. شایان ذکر است در این کنگره چهره‌های علمی خارجی از جمله رئیس انجمن گیاهان دارویی ترکیه و همچنین محققانی از موسسه ملی علوم بیولوژیک فرانسه، دانشگاه پروجا ایتالیا، دانشگاه کیلیس ترکیه و دانشگاه بلخ افغانستان به صورت زنده از طریق ویدیو کنفرانس سخنرانی نمودند.
   در این کنگره بین‌المللی و همایش ملی در قالب محورهای علمی کنگره، بالغ بر 150 مقاله علمی به دبیرخانه علمی کنگره واصل شد که از این تعداد مقاله 115 مقاله پذیرش شده که 36 عنوان مقاله به زبان فارسی و 79 مقاله به زبان انگلیسی بود. از این تعداد مقاله، هفت مقاله در قالب سخنرانی کلیدی توسط چهره­های برتر علمی از ایران، فرانسه، ایتالیا، ترکیه و افغانستان و 10 مقاله دیگر به صورت شفاهی ارایه شدند و تعداد 98 مقاله به صورت پوستری پذیرفته شدند و در طی دو روز در قالب پنل‌های تخصصی مختلف ارائه شدند. در پایان روز دوم و با حضور شرکت کنندگان مراسم اختتامیه برگزار و قطعنامه به عنوان سند کنگره قرائت و مورد تایید حاضرین در جلسه قرار گرفت.


امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

  5.3.12.0
  V5.3.12.0