سه‌شنبه, 26 شهريور 1398
 • ساعت : ۱۵:۲۶:۱۷
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۰۶/۱۱ 
 • تعداد بازدید : 1059
 • کد خبر : ۱۱۴۵۳۹
با حضور دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان:
از خدمات دكتر ابراهیم ابراهیمی تقدیر و دكتر حسین جعفری به عنوان رئیس موسسه تحقیقات گیاهپزشكی كشور معرفی شد

با حضور دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان: 
از خدمات دکتر ابراهیم ابراهیمی تقدیر و دکتر حسین جعفری به عنوان رئیس موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور معرفی شد 


نشست تودیع و معارفه رئیس موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور با حضور دکتر کاظم خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی، دکتر اسکندر زند مشاور عالی سازمان، دکتر رسول زارع قائم مقام سازمان، دکتر کامبیز بازرگان معاون پژوهش و فناوری، دکتر علی اکبر مویدی معاون سازمان و رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، جمعی از مدیران کل دفاتر ستادی، معاونان و رئیسان بخش های تحقیقاتی این موسسه دوشنبه 11 شهریور سال جاری در سالن بلوط برگزار شد. در این مراسم طی حکمی از سوی دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان دکتر حسین جعفری به عنوان رئیس موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور  منصوب شد.  
حجت الاسلام سعیدیان مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان ضمن تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری شهادت امام حسین علیه السلام، اقامه عزا برای آن امام همام  را دارای فلسفه ای برتر از سوگواری دانست و آن را اساس آزادگی و ارتقای دین اسلام برشمرد. وی با اشاره به مضمون حدیثی از امام حسین علیه السلام مسئولیت هایی که در دوران خدمت به عهده افراد گذارده می شود را از مصادیق نعمت های الهی برشمرد که "خدمتگزاری" صورت شایسته قدردانی از این نعمت است.  
دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان، "موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور" را از جمله موسسه های تحقیقاتی شاخص و تراز علمی وزارت جهادکشاورزی نام برد که نقش بسزایی در پشتیبانی علمی از تولید در بخش کشاورزی دارد. وی با قدردانی از تلاش محققان این موسسه به ویژه دکتر ابراهیمی در ایام بر عهده داشتن مدیریت این موسسه که به واسطه خدمات علمی ایشان و همکارانشان، عوامل خسارت زای اقتصادی از جمله آفات و بیماری ها در بخش کشاورزی پایش و مهار می شود، اهمیت موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور را در ایجاد تحول در چشم انداز آینده تولید در بخش کشاورزی یادآور شد.  
 دکتر خاوازی با اشاره به توانمندی ها و تجارب مدیریتی درخشان دکتر حسین جعفری در پست های مختلف اجرایی و مدیریتی ، انتصاب وی در سمت رئیس موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور را تبریک گفت. وی در ادامه این مطلب افزود دکتر حسین جعفری فردی با سوابق  عالی علمی در رشته بیماری شناسی گیاهی و در حقیقت برآمده از خانواده گیاهپزشکی کشور است و هم چنین در زمینه اجرایی نیز کارنامه درخشانی در ایام بر عهده داشتن ریاست سازمان جهادکشاورزی استان زنجان از خود به یادگار گذاشته است. 
دکتر خاوازی گماردن مدیری با سوابق اجرایی و مسلط به ضرورت های آن در مدیریت موسسه تحقیقات گیاهپزشکی را اقدام نویی برشمرد که می تواند زمینه ساز تحولات جدید و نویدبخش برای بخش تحقیقات گیاهپزشکی باشد. رئیس سازمان با اشاره به ضرورت اتخاذ رویکرد مدیریتی که پیوست درآمدی موسسه را نیز مورد توجه قرار دهد ابراز امیدواری کرد با همکاری سایر مدیران و موسسه های دیگر با مدیریت جدید این موسسه ، بتوان بیش از پیش شاهد بالندگی تحقیقات گیاهپزشکی در سطح کشور باشیم.   
دکتر ابراهیم ابراهیمی با اشاره به اقدام های انجام شده در دوران برعهده داشتن مدیریت موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور توجه به برنامه های زیر بنایی و پروژه های درآمدزا را از جمله رویکردهای موسسه برشمرد. وی با اشاره به ضروت پایش و دسته بندی عوامل خسارت زای کشاورزی در حوزه آفات و بیماری های گیاهی ، اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی موسسه با تاکید بر رفع مشکلات کلان گیاهپزشکی را از جمله برنامه های مهم این موسسه دانست که با جدیت دنبال شده است. دکتر ابراهیم ابراهیمی هم چنین با اشاره به گسترش همکاری با نهاد های اجرایی از جمله سازمان حفظ نباتات، گسترش روابط بین الملل موسسه را از توقیقات مهم حاصل شده دانست. وی هم چنین با اشاره به سایر برنامه های تحقیقاتی و اجرایی این موسسه ابراز امیدواری کرد سازمان بتواند از دستاوردهای حاصل شده بهره مند شود و جامعه کشاورزان از مزایا و خدمات علمی محققان موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور منتفع شوند. 
دکتر حسین جعفری رئیس موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور،  با تشکر از حسن اعتماد رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی در محول نمودن مدیریت موسسه تحقیقات گیاهپزشکی ، این موسسه را دارای قدمت ویژه ای در ارائه خدمات علمی به بخش گیاهپزشکی کشور دانست و خاطر نشان ساخت این موسسه با تربیت چهره های ماندگار علمی ، نقش بی بدیلی در ارائه خدمات به تولیدکنندگان و بهره برداران این بخش در اجرا داشته است. 
وی با اشاره به ماموریت های مهم  این موسسه در تحقیق پیرامون عوامل بیماری زای گیاهی و ارائه دستورالعمل های اجرایی، وظایف این موسسه را توام با حساسیت های ویژه توصیف کرد که مسئولیت محققان این بخش را در قبال جامعه تولیدکنندگان بخش کشاورزی دوچندان کرده است. دکتر جعفری با اشاره به ضرورت بهره مندی از  ظرفیت بخش های استانی  در تصمیم سازی های کلان در حوزه تحقیقات گیاهپزشکی این مهم را از رویکردهای قابل توجه در دوره مدیریتی پیش رو اعلام داشت. وی ابراز امیدواری کرد بتوان با همکاری پیشکسوتان و چهره های علمی ارزشمند این موسسه برنامه های در دست اجرا را با قوت مضاعف دنبال کرد.   
در پایان این مراسم با حضور دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان با اعطای لوح تقدیر از خدمات دکتر ابراهیم ابراهیمی قدردانی و دکتر حسین جعفری به عنوان رئیس موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور معرفی شد. 
روابط عمومی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی 


امتیاز :  ۳/۵۰ |  مجموع :  ۶

برچسب ها

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

  5.3.12.0
  V5.3.12.0